kaj se trenutno da ujeti v SLO morju

Vse o morskem ribolovu

Moderatorji: VeljkoPetelinc, Nikola Tesla

Re: kaj se trenutno da ujeti v SLO morju

OdgovorNapisal/-a _ID_ » Če okt 14, 2010 9:21 am

Dol grem v soboto zjutraj. Lovil bom samo ta dan za enkrat. Seveda je želja da bi lovil čez cel dan, ampak bo z mano tudi boljša polovica in je treba čas nekako razporediti, da bova oba zadovoljna :wink:

Kar se tiče vabe, imam školjke v planu kupiti kar na tržnici v Kopru, prav tako sardele in lignje. Seveda se ne bi osredotočil na lov orade in brancina, bi se pa definitivno razveselil, če bi se kaj takega obesilo gor. Za enkrat mi več pomeni dejstvo da sem tam in lovim. Zato me je zanimalo predvsem, če so ribe aktivne.

Nekaj me še zanima: gledam statistiko plimovanja in opažam, da bo ravno ta vikend minimalno. Kaj to pomeni za ribolov? Dobro ali slabo?
_ID_

Kraj: Beltinci, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če okt 14, 2010 3:16 pm

.

Tako-tako vse skupaj.

Polovica lune je, imenujemo pa ta dan , dva, ko morje zelo počasi in malo dela plimo in oseko, "fele" in takrat je izravnava med luno. Uspeh pa podpovprečen, čeprav se lahko zgodi karkoli.

Ne pričakuj preveč, pa uživaj na morju in pri ribolovu.

LP

.
Nezaposlen um, hudičeva delavnica!
pajer1

OdgovorNapisal/-a nacesanja » Če okt 14, 2010 3:22 pm

Pozdravljeni.
Ko takole prebiram vase poste kaj je v nasem morju in kaj ni vam lahko povem svojo izkusnjo.
Z zeno sva velika ljubitelja morja in ze kar nekaj casa nazaj sva imela tudi coln s katerim sva prekrizarila Hrvasko obalo. Rad lovim s palico, se posebej pa s harpuno.( kok imam uspeha je ze druga zgodba :) ). Ko lovim se zanimam za lokalne tehnike in navade in pa zivelj, ki je tam v vodi.( Ceprav moje so izkusnje, da domorodci nimajo vedno najvec pojma, ker jih je povozil cas ). Ulovljeni ribi vedno ko jo ocistim, pogledam tudi creva, da vidim s cim se prehranjuje, se pravi kaj je in na kaj bi jo lahko ujel.
No prav tako sem bil drugih bliznjih morjih in uzival v lepotah, predvsem pa ribah, ki sem mislil, da jih pri nas ni oz. da so redke.
Dokler nisem bil povabljen to poletje na kratke pocitnice na Slovensko obalo nad Secovljami...
In se vedno sem bil preprican, da tu pri nas ni neke posebne ribe..., kako sem se motil. Ko sem sel z druzino v Portoroz sem s seboj vzel tudi masko in snorkel ( jasno ). In takoj ko sem se potopil, se prijel za lescurja, da sem obmiroval ( vse to na globini 1.5 - 2m ) so do mene priplavali ciplji. Ja in kaj potem, cipljev je povsod polno...pol pa za njimi dve oradi ( 200-300g), uh in takoj gor. Noro, sredi Portoroza, sredi kopalcev in sem se enkrat potopil in spet tri orade name. In tako sem bil v vodi cca. 20.min, kjer sem med drugim videl orade od 500-1000g. Noro, pa to nista bili dve oradi, ki bi se ponavljali, to je bilo res veliko razlicnih orad. Kaj takega nisem videl se nikjer v zivljenju.
No in pol sem sel do konca zaliva, tam pri gostilni, Ribic, ce se ne motim in sem se tam potopil za stos. Tam pa je bila voda visoka max. 1m...in takoj 4 brancini name Ampak to ne porcijski. Vozili so se mi pred nosom stirje komadi od 1-3kg, noro.
Evo to je to. Vsakic ko sem sel v vodo je nekaj velikega priplavalo do mene. Problem je bil ta, da v Portorozu je bilo prevec ljudi, tam pri gostilni, je bilo pa skoz tako veliko trave, da enostavno nisem mogel vleci umetne ribce.
No in jaz sem hodil okoli, za ribe, ribe pa doma. Noro. Ceprav morje ni lepo na oko, je ocitno notri dosti rib in meni je ze to dovolj, ko se potopim in vidim res lepotce in lepotice kot sta brancin in orada v nasem morju.
Na zalost sem sedaj tri leta odstoten in ne bom mogel vseh teh lepih rib tudi ujeti. Zelim pa vsem vam veliko uspeha.

Lp
nacesanja

OdgovorNapisal/-a Nikola Tesla » To okt 19, 2010 8:09 am

Nacesanja se strinjam s teboj. Sedaj celo v južni Dalmaciji vedo, da se največji lignji in lice lovijo severno od Novigrada.
Sem mislil,da bi šel malo na morje pa me je zopet presenetila napaka na motorju. Že nekaj časa sem opažal, da mi izteka hladilna tekočina motorja, vendar nikakor nisem mogel ugotoviti kje. Sedaj sem našev vzroka, kar dva. Te dni popravljam zadevo in kmalu bom zopet ploven, potem pa ajd na sipe. Komaj čakam.
LP Nikola Tesla
Opisati občutke uspešnega prijema je isto kot devici opisati orgazem.
Uporabniški avatar
Nikola Tesla

Kraj: Ljubljana - Trzin

OdgovorNapisal/-a tinker » To okt 19, 2010 8:48 am

Kaj se da ujeti v slo morju, npr. brancine s pomola v Piranu :D
Slika

Slika

Takole sem jih gledal pol metra pod površino, kako so po dva ali trije kruzali in se zaganjali v jate drobiža....
catch@release
Uporabniški avatar
tinker

Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a ubisoft » To okt 26, 2010 11:42 am

Pozdravljeni,

Mene pa zanima če bi se ta vikend ki sledi, torej od 28-31 oktobra dalo kaj uloviti v slovenskem morju?
Ali je že premrzlo da bi prijemale orade in podobne ribe? Temperatura morja je 17 stopinj. Pa luna je ravno po polni luni te dni.
Pa kakšne ribe bi se še dalo uloviti? To govorim za ribolov z obale

Kako pa prijemljejo kalamari?
ubisoft

OdgovorNapisal/-a Nikola Tesla » To okt 26, 2010 12:02 pm

Danes zvečer skup zmečem izmenjevalec in jutri potegnem potem pa kaj poročam.
LP NT
Uporabniški avatar
Nikola Tesla

OdgovorNapisal/-a kormoran » To okt 26, 2010 8:12 pm

S kolegom sva lovila v petek.Lepi riboni,šnjuri in moli pa nekaj menol.Trenutno se da čisto solidno lovit bi rekel.
kormoran

OdgovorNapisal/-a ubisoft » Sr okt 27, 2010 1:56 pm

Pa še nekaj kakšno vabo priporočate?
In kje so uredu placi za loviti? (izola, koper, piran, ankaran)
ubisoft

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr okt 27, 2010 6:20 pm

ubisoft Napisal/-a:Pa še nekaj kakšno vabo priporočate?

Bi-bi je sedaj najboljši za na trnek kot vaba, takoj za njim pa Eunice-črv. Vrzi kakšnih 70-90 metrov z obale v morje in čakaj.
Odpri "bajtraner" in upaj na prijem. Imaš kar veliko možnosti za uspeh v portoroškem zalivu in pri Rex-u.

Samo pazi na srce če zataknek kakšno takole kraljico.

Slika

Ali pa tako.

Slika

LP

.
pajer1

OdgovorNapisal/-a Bruno » Sr okt 27, 2010 10:15 pm

ubisoft Napisal/-a:Pa še nekaj kakšno vabo priporočate?

Najprej lepo pozdravljen na forumu!
Na tvoja vprašanja je bilo že zdavnaj odgovorjeno. Samo malo je treba pobrskati in si vzeti čas. V desnem kotu imaš "iskanje"... Potrudi se tudi sam malo.
Na tem podforumu imaš toliko čtiva, da ti ga ne zmanjka v pol leta.
Pa brez zamere...
Lep pozdrav in dober prijem!
[img][/img]
[img][/img]
Uporabniški avatar
Bruno

Kraj: Ptuj - Ljubljana - Il.Bistrica

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr okt 27, 2010 11:26 pm

ubisoft Napisal/-a:Pozdravljeni,

Mene pa zanima če bi se ta vikend ki sledi, torej od 28-31 oktobra dalo kaj uloviti v slovenskem morju?
Ali je že premrzlo da bi prijemale orade in podobne ribe? Temperatura morja je 17 stopinj. Pa luna je ravno po polni luni te dni.
Pa kakšne ribe bi se še dalo uloviti? To govorim za ribolov z obale

Kako pa prijemljejo kalamari?

Ma me kar razjezijo taka vprašanja, ker ne moreš svetovat, razpravljat, pomagat, nabijat ali pa napihovat, pakajvemkajševse.

Nič ne vem, ali bolje ne vemo, forumaši, kakšnega ranga in kova ribič si. Kakšna je tvoja oprema? Kakšno je tvoje znanje o morskem ribolovu? Bi lovil s čolna, ali obale? In še mnogo tega je kar ne vem-o, da bi ti sploh kaj pametnega in uporabnega svetoval.

jaz grem v soboto lovit. Ciljno na orade. Vaba bi-bi, "šimano alivio 4,20 srfkasting" palice, Tyca role z "bajtranerji", drseči svinec 80 g , osnovni najlon 0,31mm, 12kg nosilnosti, "florokarbonska" predvez 0,25mm, nosilnosti 8,5kg in "ovner" trnke.
Pa termovko vročega čaja, nekaj za pod zob, toplo obleko, udoben stol, pa nobenga preveč pametnega poleg. In cel dan, da se razumemo!

Pa, pa!

LP

.
pajer1

OdgovorNapisal/-a dole » Če okt 28, 2010 11:29 am

pajer no, a rabiš krila

sm se res nasmejal....... hahaha pa dober prijem
ke so ribe
Uporabniški avatar
dole

Kraj: Pangršica

OdgovorNapisal/-a ubisoft » Če okt 28, 2010 11:37 am

Hvala vsem za odgovore!

Vidim da se eni jezite. Napisal sem da bom lovil z obale.
Ta forum in še vsaj 10 drugih sem prebral v celoti a vseeno nikjer ne piše kje, kaj, kako se najbolje lovi zdaj ko je že precej mrzlo vreme in gre proti koncu sezone. Zato sem še enkrat vprašal.
Glede ribiške opreme pa že vem vse zato nisem niti spraševal.
Moje poglavitno vprašanje je bilo če se še da kaj uloviti v našem morju zdaj ko je že bolj mrzlo? "Očitno se da in to me veseli ker grem danes kaj ulovit."
Glede vab pa sem hotel zvedeti kakšna vaba je najboljša za te pogoje kot so zdaj. "Dobil sem odgovor bi-biji in to je to, čeprav bom poskušal tudi z lignjem in pa črvom."

Drugič bom bolje opisal kaj hočem. Pa brez zamere.

Če bo lov uspešen pripnem kakšno sliko. :D
ubisoft

OdgovorNapisal/-a Bruno » Če okt 28, 2010 12:13 pm

No, čeprav ne spada glih najbolj sem, pa nekaterim samo v vednost...

Včeraj sva s prijateljem lovila v Preluki med Opatijo in Reko. Ciljno orade. Vaba bibi, sardela, ligenj, ... , sosed na pomolu, domačin z mega opremo (inox rod pod, BeastMaster Shimano surf palice, Shimano baitrun LC špule), pa na voleka. Rezultat od 15.00 - 19.30 ure je 0 orad, 1 ugorček, 1 bukva in par drugih ribic ujetih s plovcem na kostne črve. Riba se očitno počasi pomika v globine.
Ko je zašlo sonce, se je veter obrnil in začelo je pihati s severa. Čeprav je bil vetrič lagoden, je bilo mrzlo za popizdit. Obvezna oprema neprepihljiva oblačila, kapa in tudi rokavice bi prišle prav.
Aja, še to. Kljub mrazu zaradi vetra in mrzli vodi, se je našel en model, ki se je šel za 5 min zmočit v vodo. Svašta...

Drugače čakam, da se umiri veter, ker se veselim adminovega povabila na ribolov z njegovo barko. Upajmo, da se bo veter, kljub slabim napovedim, vsaj malo umiril...

@pajer: Kaj črvov se ti ne da več loviti, ker vidim, da boš lovil na bibija? Je že premrzlo zate, kaj? :) Včeraj se je našel zraven tistega kopalca še en, ki je lovil s puško. V vodi je zdržal slabo urco, njegov ulov pa je bil tudi nula (0).
Lep pozdrav in dober prijem!
[img][/img]
[img][/img]
Uporabniški avatar
Bruno

Kraj: Ptuj - Ljubljana - Il.Bistrica

OdgovorNapisal/-a klemn » Če okt 28, 2010 3:38 pm

Jest šibam v soboto zgodej zjutri v Koper pa par voblerčkou sabo, pa da vidmo :D
klemn

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če okt 28, 2010 6:27 pm

Bruno

@pajer: Kaj črvov se ti ne da več loviti, ker vidim, da boš lovil na bibija? Je že premrzlo zate, kaj?

Jih bom raje od tebe kupil. HAHAHAHA

Zame premrzlo! :D Da te ne bom za ušesa, ti mulc :!: ti,pazi kaj rečeš. :evil: :evil: :twisted:

Ne, da je premrzla voda, ampak za enega črva se ne splača zapravit 2-3 ure ribolova. Če bi se že odpravil v črvolov sem prepričan, da bi jih kar nekaj ujel. Toliko jih pa ne potrebujem.

Greš pa lahko poleg, pa vse vzgojne ukrepe takoj urediva.

LP

.
pajer1

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če okt 28, 2010 6:54 pm

.

ubisoft Napisal/-a:Hvala vsem za odgovore!

Vidim da se eni jezite. :D

Jezim se samo jaz, ker ..........!!!!!!!

Pa odgovori na tako vprašanje, oz. svetuj.

Za vikend grem na smučarijo v Dolomite. Kam naj grem, da se bom nasmučal, in s čim naj namažem smuči, da bom imel kaj od tega.

Pa LP

PS

in dober prijem, ter mirno morje.

.
pajer1

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če okt 28, 2010 6:57 pm

.

dole Napisal/-a:pajer no, a rabiš krila

sm se res nasmejal....... hahaha pa dober prijem

Ne krila, ampak nov ventil za uravnavanje pritiska na glavi, ker je šel rakom žvižgat.

LP

.
pajer1

OdgovorNapisal/-a Nikola Tesla » Če okt 28, 2010 9:36 pm

Kaj te je pa tako razkurlo Pajer? Sicer pa ne glede na vzrok, bo po sobotnem ribolovu bolje.

Končno sem zrihtal barko in danes popoldan izplul. Kljub napovedim se burja še vedno ni polegla. Vse od Izole do Portoroža sem panulal za lignje in enega večjega pinsa za primer kakšnega brankota. Prijemov nisem imel, razen enega galeba, ki je prijel na puščo od lignja. Še dobro, da se je takoj odpel. Ta hip sem na sidru pred pomorsko šolo, saj je tukaj bolj zavetje kot v marini Izola in mislim, da bomo lepše spali, saj ne bo nadležnega cviljenja priveznih vrvi. Jutri pride na ribolov tudi Bruno. Poskusili bomo loviti lignje in sipe, vendar mislim, da bo za panulo še prekmalu. Čez dan bomo zato poskusili na puščo in tataki, proti večeru pa na panulo. Bom poročal.

UBISOFT, če bi lovil z obale bi te dni poskusil v Izoli,in sicer kar na lignja, ker tam delajo pomol in je verjetno precej rib zaradi podvodnih del. Koče te dni niso delale zaradi burje (riba se hrani pod ribiškimi barkami). Kar se lignjev tiče neke prave sezone še ni, čeprav so bili dnevi, ko so posamezniki ulovili čez deset kg v nekaj urah, ampak tako se je lovilo samo dva dni. Pravi čas za lignje šele prihaja. Me pa zelo zanima, če so že sipe, kajti prejšnja leta so se oktobra zelo dobro lovile. Za sedaj se nihče ni prav pohvalil glede sip tako, da je moj namen za jutri prav kombinacija lova lignjev in sip. Za brancine sem verjetno malce pozen, čeprav so tik pred burjo delali ko nori. Sicer osebno nimam z brankoti praktično nobenih izkušenj saj moraš za uspešen ulov preživeti ogromno časa na morju, kar pa si lahko privoščijo v glavnem le tisti, ki živijo na obali. Potrebno je tudi točno vedeti katere vabe delujejo in katere ne. Za take eksperimente pa je potrebno precej časa preživeti na morju. Upam, da bo kdo vsaj namignil katere rapale so najbolj uspešne. Sicer vsi vemo, da je uspeh najboljši na iglico in majhne špare vendar zaradi lapsuza v zakonu mi ne smemo loviti na tak način.

prejšnjo soboto zvečer nas je Morski povabil na brancina, ki ga je spekel na žaru. Ulov - večjega brancina je prispeval T. z obale. Bil je odličen. Zunaj smo ob dobri družbi in pivu preživeli zares lep večer. Upam, da ga še kdaj ponovimo.

LP Nikola Tesla
Uporabniški avatar
Nikola Tesla

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na RIBOLOV NA MORJU